Naprzód Sony Bravia KDL40EX1

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Bravia KDL40EX1

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Dziś zaprezentujemy nowy telewizor LCD firmy Sony, a mianowicie Bravie KDL40EX1. Model ten, oferuje bardzo dobre wyposażenie, świetną jakość obrazu a przede wszystkim łączność bezprzewodową.

Dziś zaprezentujemy nowy telewizor LCD firmy Sony, a mianowicie Bravie KDL40EX1. Model ten, oferuje bardzo dobre wyposażenie, świetną jakość obrazu a przede wszystkim łączność bezprzewodową.

Sony Bravia KDL40EX1

Pomimo tego, że telewizor nie posiada podświetlenia diodami LED, zakoczyła nas jego grubość, która ma jedyne 4.9cm, dzięki czemu można go spokojnie powiesić na ścianie. Oczywiście możecie go umieścić na klasycznym stojaku. Design tego modelu jest bardzo elegancki i wykonano go z materiałów wysokiej jakości. Do dyspozycji są wersje o przekątnej 40 i 46 cali, a do tego z najwyższą rozdzielczością 1920 x 1080 pikseli przy stosunku stron 16:9. Sony określa ten telewizor jako "wireless picture frame" czemu nie dziwimy się za bardzo, ponieważ wisząc na ścianie, wygląda bardziej jak obraz niż telewizor. Panel sterujący jest bardzo dobrze dostępny a interfejs użytkownika jest prosty i miły w obsłudze. Sony obiecuje konty nachylenia obrazu 178 stopni, co także potwierdził nasz test. Telewizor pracuje z klasyczną technologią 100Hz, co gwarantuje płynny i ostry obraz. Brakuje w nim niestety bezprzewodowego Ethernet, ale doceniliśmy obecność portu USB portu, dzięki któremu możecie bezpośrednio na teklewizorze oglądać zdjęcia z dysków flash.

Sony Bravia KDL40EX1

Sony Bravia KDL40EX1

Technologia Bravia 1080 Wireless gwarantuje przenos sygnału z media boxu do telewizoru bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek drutu. Technologia ta, jest oparta o WirelessHD i pracuje z wysoką frekwencją 60GHz. Telewizor nie jest do końca bezprzewodowy. Aby go podłączyć, musicie skorzystać z standardowego elektrycznego kabla. Bezprzewodowo możecie podłączyć urządzenia HD, takie, jak np.: odtwarzacz Bluray. Sony Bravia KDL40EX1 jest wyposażnony w port USB, 4x HDMI, 1x component, 1x scart oraz VGA. jakość obrazu jest na naprawdę wysokim poziomie a sprawdzi się przede wszystkim podczas odtwarzania filmów z DVD. Obraz jest plynny i gladki, pojedyńcze kolory są bardzo realistyczne a całość jest na najwyższym poziomie ostrości. Czas reakcji telewizoru jest bardzo dobry, dlatego ten model na pewno docenią gracze konsolowych gier typu Sony Playstation 3 lub X-Box 360. Oczywiście możecie także korzystać z odtwarzaczy Bluray i innych urządzeń HD. Za całkowitą płynność i ostrość obrazu jest odpowiedzialna technologia BRAVIA ENGINE 2, ktora jest jeszcze udoskonalona o technologię Advanced Contrast Enhancer.

Sony Bravia KDL40EX1

Sony Bravia KDL40EX1

Sony Bravia KDL40EX1 to bardzo dobry telewizor LCD, który zasługuje na uwagę przede wszystkim dzięki swojemu udanemu designowi oraz możliwościami bezprzewodowego podłączenia z urządzeniami HD, jakimi jest np. odtwarzacz Bluray. Cena telewizoru nie jest co prawda najniższa, ale w pełni odpowiada oferowanej jakości i wyposażeniu.

Sony Bravia KDL40EX1

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu Sony Bravia KDL40EX1


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.