Naprzód iZ3D 22

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

iZ3D 22

Ondřej Koníček | Recenzje | Komentarzy: 0 |

Dziś zaprezentujemy monitor LCD iZ3D 22, przeznaczony przede wszystkim do grania. Jego poprzednik, model iZ3D 17, trafił na rynek w roku 2006, co w tym czasie wywołało niezły zachwyt nad efektami 3D oraz ostrością obrazu.

Dziś zaprezentujemy monitor LCD iZ3D 22, przeznaczony przede wszystkim do grania. Jego poprzednik, model iZ3D 17, trafił na rynek w roku 2006, co w tym czasie wywołało niezły zachwyt nad efektami 3D oraz ostrością obrazu. Nowy model ma 22'' i tym razem jest to cekawy monitor, nad posiadaniem którego na prawdę warto się zastanowić.

iZ3D 22

iZ3D 22

Tak samo jak jego poprzednik i iZ3D 22 korzysta z dwóch panelów LCD w celu wyświetlenia dwóch obrazów w tym samym czasie. To sprawia wrażenie obrazu trójwymiarowego, ale musicie założyć specjalne okulary, które dostaniecie razem z monitorem, aby zobaczyć ten efekt. Ze względu na to, że wykorzystano tu dwa sygnały wideo, znajdziecie tu ocywiście dwa wyjścia na kartę graficzną. iZ3D 22 bez najmniejszych problemów współpracuje z większością dualnych kart graficznych ATI Radeon i Nvidia GeForce, ale niestety nie wspiera dualnego Crossfire, co było dla nas niezbyt przyjemnym odkryciem. Obecnie system dwóch kart jest bardzo popularny głównie między graczami gier. Design monitoru nie należy do szczególnych, ale wykonany jest z wysokiej jakości plastiku w czarnym kolorze. Oferowany jest z przekątną 22'' i poradzi sobie z najwyższą rozdzielczością 1680 x 1050 pikseli. Przejrzysty panel sterujący umieszczony jest na środku dolnego obramowania. Jest bardzo prosty w obsłudze i powinniście poradzić sobie z nastawieniem i bez uprzedniego czytania instrukcji obsługi. Monitor testowano na 100 grach a firma obiecuje wsparcie większości najnowszych gier DirectX 8 i 9, tak samo jak OpenGL. Kompletny spis gier 3D, umieszczony jest na oficjalnych stronach producenta.

iZ3D 22

iZ3D 22

Na tylnej stronie monitoru znajdują się dwa wyjścia DVI, klasyczny VGA oraz Digital (DVI-D). Trochę nas zawiódł brak wbudowanych głośników oraz portu USB, co w monitorze przeznaczonym głównie do grania, zdawało się oczywistością. Za to byliśmy bardzo zadowoleni z doskonałych kątów nachylenia, które jeszcze bardziej zwiększają przyjemność z grania. Czas reakcji moitoru, to dobrych 5 ms. Jakość klasycznego obrazu jest także na całkiem niezłym poziomie. Co prawda tekst jest troszkę gorzej czytelny, ale jedynie przy wyświetlenu wielkości do 6 punktów. Przy wiekszej, tekst jest idealnie ostry. Podczas testu na płynność obrazu, oglądaliśmy film na DVD „Zielona mila“ a z wyniku byliśy dość zadowoleni. Obraz jest bardzo płynny, bogaty w detale a oglądanie filmu było dla nas na prawdę wielką przyjemnością. Ten bardzo ciekawy model monitoru LCD, niestety jak na razie nie jest dostepny na naszym rynku. Przewidywana cena to ok. 400 dolarów.

iZ3D 22

iZ3D 22

iZ3D 22 to dosyć ciekawy monitor LCD, na który warto zwrócić uwagę, przede wszystkim dzięki świetnym efrktom 3D, dla których został stworzony. Jakość obrazu jest na bardzo wysokim poziomie. Cena jest bardziej niż zadowalająca, ale niestety do największych minusów należy zaliczyć brak wbudowanych głośników, portu USB oraz brak portu do podłączenia kart graficznych typu Crossfire.

iZ3D 22

iZ3D 22

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 1

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu iZ3D 22


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.