HP


Naprzód HP DreamColor LP2480zx

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP DreamColor LP2480zx

Marek Zouzalík | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Panel LCD o przekątnej 24“, co stanowi prawie 61 cm, jest wynikiem dwuletniej współpracy technologicznej między firmą Hewlett-Packard a firmą DreamWorks Animation.

Panel LCD o przekątnej 24“, co stanowi prawie 61 cm, jest wynikiem dwuletniej współpracy technologicznej między firmą Hewlett-Packard a firmą DreamWorks Animation. Dysponuje rozdzielczością 1920 x 1200 pikseli i rozstawem 0,270 mm, jednocześnie oferując maksymalną wierność z żywymi kolorami. Jest to możliwe przede wszywstkim dzięki 30 bajtowej technologii, która umożliwia wyświetlenie aż do miliarda odcieni. Są to około 64krotne większe możliwości niż w przypadku zwykłych monitorów LCD. Ponieważ 30bajtowe karty nie są tak łatwo dostępne, dlatego większość użytkowników prawdopodobnie nie wykorzysta zewnętrznych wyświetleń.

HP DreamColor LP2480zx

Jakie są inne parametry techniczne? Jasność obrazu od 0,05 do 250 cd/m², przy kontraście 1000:1. Horyzontalna frekwencja odświeżania panelu, wynosi 24 - 80 kHz. Klasyczne podświetlenie monitorów jest zastąpione diodami LED. Do podłączenia z komputerem lub innym źródłem sygnału graficznego, HP DreamColor LP2480zx dysponuje całą serią wyjść. Do dyspozycji są dwa porty DVI-I, kolejno po jednym porcie - DisplayPort 1.1, HDMI 1.3, (YPbPr), S-Video i video. Na tylnej ścianie panelu znajdują się dodatkowo cztery porty USB. Dzięki regulowanej nóżce oraz osi, istnieje możliwość dobrowolnego ustawienia monitora i tym samym dostosowania go do własnych potrzeb. Nachylenie monitora jest możliwe w zasięgu od -5° do +35°, możliwość obrotu na strony od -45° do +45°. Ustawienie wysokości jest możliwe do 100 mm. Ekran monitora jest pokryty powłoką antyrefleksową oraz antystatyczną. Kąt nachylenia to 178°.

HP DreamColor LP2480zx

Maksymalne zużycie energii, podane przez producenta, to 90 W. Jednak w codziennym użyciu, zużycie to około 42 W a w stanie odpoczynku, jest to zaledwie 3 W. Przeciętna żywotnośc tego monitora to 50 000 godzin. W porównianiu z produktami, dysponującymi podobnymi parametrami technicznymi, HP DreamColor LP2480zx można kupić praktycznie za połowę ceny oferowanej przez konkurencję.

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu HP DreamColor LP2480zx


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.