Naprzód LG Philips ultra thin LCD

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Philips ultra thin LCD

Ondřej Koníček | Aktualności, recenzje | Komentarzy: 0 |

Powoli, ale za to pewnie przygotowuje się dostać na rynek nowy telewizor LCD firmy LG Philips, który będzie cieńszy niż 20 mm. Wiadomość ta dotarła z Korei Południowej i można przypuszczać, że rok 2008 będzie wielką bitwą...

Powoli, ale za to pewnie przygotowuje się dostać na rynek nowy telewizor LCD firmy LG Philips, który będzie cieńszy niż 20 mm. Wiadomość ta dotarła z Korei Południowej i można przypuszczać, że rok 2008 będzie wielką bitwą o to, który producent wprowadzi do sprzedaży najcieńszy telewizor LCD. Oczywiście będą się prześcigać wszyscy najbardziej poważani producenci.

LG Philips ultra thin LCD

LG Philips ultra thin LCD

Telewizor ma przekątną 42 cale i wysoka rozdzielczość HD. Jest o 40% cieńszy i o 10% lżejszy niż produkty konkurencji. Przynajmniej tak twierdzi firma LG Philips. Nazwa czy też oznaczenie modelowej serii nie jest znane. Niestety pozostałe informacje, jak na przykład cena czy data wprowadzenia do sprzedazy nie zostały jeszcze podane. Ale oczywiście na przyszłej konferencji się dowiemy.

LG Philips ultra thin LCD

LG Philips ultra thin LCD

Kolejna firma, która w tym roku wystartuje w wyścigu o najcieńszy telewizor LCD, będzie Sharp. Firma ta ogłosiła 20mm cienki telewizor LCD z przekątną 52 cali. Niestety do sprzedaży trafi dopiero pod koniec roku. Zatem wygląda na to, że największe fory będzie mieć japońska firma Hitachi. Stara się ona wprowadzić telewizor, który ma przekątną tylko 32 cale, ale z drugiej strony ma tylko 18.9 mm grubości. Tego modelu doczekamy się prawdopodobnie na początku 2009 roku. Teraz wszyscy sa skierowani przeważnie na technologię ekranów OLED. Sony zaprezentowała 11calowy ekran OLED, który jest rekordowo cienki, ma tylko 3mm. Jeśli ta technologia dostanie się do produkcji telewizorów LCD, to będą one wygląd jak plakaty na ścianie.

LG Philips ultra thin LCD

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu LG Philips ultra thin LCD


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.