NEC


Naprzód NEC przygotowuje ultra szeroki 42 calowy monitor

 

Podziel się artykułem na społecznościowych i innych portalach.

Chcesz podzielić się tym artykułem z innymi? Klikając na ikony poniżej, można udostępnić w sieci.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopLinki ikona Bookmarky ikona TopArtykuly ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NEC przygotowuje ultra szeroki 42 calowy monitor

Firma NEC zaprezentowała niedawno swój nowy monitor LCD, który ma się wyróżniać dosłownie ultra szerokim ekranem o wielkości 42 cali. Interesujące jest także zdjęcie, które jest częścią tego artykułu. Zostanie ta nowość hitem?

Firma NEC zaprezentowała niedawno swój nowy monitor LCD, który ma się wyróżniać dosłownie ultra szerokim ekranem o wielkości 42 cali. Interesujące jest także zdjęcie, które jest częścią tego artykułu. Zostanie ta nowość hitem? Według ekspertów nowy ekran miałby być jako edytor video, jednak czy ma szanse, ponieważ w ostatnim czasie przemysł ten jest ukierunkowany właśnie na panoramiczne ekrany. Nowość, o której mówimy, czyli 42 calowy ekran panoramiczny firmy NEC, nosi oznaczenie CRVD-42DWX+. Ekran LCD przełącza się z „klasycznego“ parametru do parametrów TV DLP (Digital Light Projection), który posiada ekstra długi i wygięty obraz. Zapewne jesteś ciekawy jaka rozdzielczość ma ten interesujący produkt. W tym przypadku chodzi o pewną „kombinację“ dwóch LCD, wyszło z tego niezupełne LCD o niespotykanej przekątnej 2880 x 900 pikseli.

NEC przygotowuje ultra szeroki 42 calowy monitor

Dzięki zastosowaniu przez NEC technologii LCD oferuje wysoką precyzję i różnorodność kolorów. Jest zdecydowanie lepszy od swoich poprzedników. Dane typu 170 procent NTSC czy czas reakcji 2ms mówią same za siebie. Nowe LCD NEC CRVD-42DWX+ stwarzają niesamowicie wysoki kontrast 10 000:1, co jest mało niespotykane. Waga monitora w przybliżeniu ma około 12,5kg. Wprawdzie NEC już oficjalnie przedstawił swój nowy produkt, lecz daty wprowadzenia na rynek, cyny i innych szczegółów jeszcze nie znamy. Właśnie teraz przyszedł czas na odpowiedź na pytanie, które zadaliśmy na początku artykułu. Czy będzie on hitem? Myślimy, że nie musi być on hitem, ale kto lubi ultra szerokie monitory LCD, wykorzysta taka powierzchnie, będzie mieć na to pieniądze i będzie mieć dostatecznie duży stół na jego umiejscowienie ten będzie oczywiście z nowego NEC CRVD-42DWX+ więcej niż zadowolony. Pomimo dość małej liczbie informacji, możemy spodziewać się bardzo dobrego ekranu o wysokiej jakości, mówić może o tym np. kontrast.

drukuj

Dyskusja w artykule


Ocena:

głosów: 0

Uwaga: im większa liczba, tym lepsza ocena

Dyskusje

Dyskusja do artykułu NEC przygotowuje ultra szeroki 42 calowy monitor


liczba postów: 0

 

więcej

mniej

mniej marek

Twój głos został dodany.

Usuń możliwość

Model

wybierz

Musisz wybrać przynajmiej dwa produkty, żeby porównać.